Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní informace > Popis domova

Popis domova

 

Ubytování je poskytováno v 6-ti patrové panelové budově v Jindřichově Hradci, v  místní části Otín. Služba domov pro seniory je poskytována v 1.-4. a 6. patře a služba domov se zvláštním režimem je poskytována v patře 5. Klienti jsou ubytováni v 52 dvoulůžkových pokojích. Velikost pokojů je cca 24 m2, u každého pokoje je k dispozici sprchový kout a WC. Každý klient má k dispozici elektricky polohovatelné lůžko s pasivní antidekubitní matrací (v případě potřeby je možné poskytnout klientovi aktivní antidekubitní matraci) a evakuační podložkou, uzamykatelný noční stolek, uzamykatelnou šatní skříň s trezorkem, poličku na drobné předměty. Dále jsou v každém pokoji k dispozici židle, popř. jídelní stůl. Pokoje jsou vybaveny signalizačním zařízením pro přivolání personálu v případě nouze (signalizační zařízení je rovněž k dispozici na WC u každého pokoje). V případě potřeby mají klienti k dispozici polohovatelná křesla a další pomůcky. Na každém patře je centrální koupelna vybavená vanou a zvedacím zařízením.

V rámci ubytování mají klienti k dispozici ložní prádlo včetně praní a žehlení, klientům je poskytováno praní osobního prádla v prádelně Sociální služeb Česká Jindřichův Hradec včetně provádění základních oprav.

Součástí ubytování je zajištění úklidu pokojů a společných prostor zařízení vlastními zaměstnanci dle platného dezinfekčního a úklidového řádu, likvidace komunálního (popř. nebezpečného) odpadu, poskytnutí energií.

Klienti mohou dále užívat společné prostory v domově, tj. chodby, jídelny - klubovny na každém patře vybavené televizním přijímačem, dílny volnočasových aktivit v 1. a 4. patře, multifunkční místnost v 1. patře, odpočinkovou zónu – zahradu v blízkosti domova a přilehlé pozemky u domova vybavené lavičkami.

Domov je situován v místní části Jindřichova Hradce – Otíně. V blízkosti domova se nachází prodejna se smíšeným zbožím, zastávka MHD a ordinace zubních lékařů. V okolí domova se nachází obytná čtvrť s možností procházek po zpevněných cestách. U domova je k dispozici dostatečný počet parkovacích míst pro zaměstnance i návštěvy klientů. Budova je vybavena osobním výtahem s možností evakuačního provozu. Vnitřní prostory budovy domova jsou částečně bariérové (prahy u dveří do pokojů), bariérovost by měla být vyřešena výměnou původních dveří včetně zárubní za bezprahové. Snahou vedení domova je neustálé zlepšování vnitřního prostředí domova.      

 

Budova Domova seniorů J. Hradec

DSCN2702.JPG

 Zahrada

DSCN3904.JPG

 Zahrada

 DSCN3901.JPG

 Chodba 4. patro

DSCN6478.JPG

 Chodba 3. patro

DSCN6479.JPG

 Dvoulůžkový pokoj

DSCN6493 (3).JPG

 Dílna volnočasových aktivit

DSCN3831.JPG

 Multismyslová místnost

DSCN6522 (2).JPG