Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní informace > Popis domova

Popis domova

 

Ubytování je poskytováno v 6-ti patrové panelové budově v Jindřichově Hradci, v  místní části Otín. Služba domov pro seniory je poskytována v 1.-4. a 6. patře a služba domov se zvláštním režimem je poskytována v patře 5. Klienti jsou ubytováni v 52 dvoulůžkových pokojích. Velikost pokojů je cca 24 m2, u každého pokoje je k dispozici sprchový kout a WC. Každý klient má k dispozici elektricky polohovatelné lůžko s pasivní antidekubitní matrací (v případě potřeby je možné poskytnout klientovi aktivní antidekubitní matraci) a evakuační podložkou, uzamykatelný noční stolek, uzamykatelnou šatní skříň s trezorkem, poličku na drobné předměty. Dále jsou v každém pokoji k dispozici židle, popř. jídelní stůl. Pokoje jsou vybaveny signalizačním zařízením pro přivolání personálu v případě nouze (signalizační zařízení je rovněž k dispozici na WC u každého pokoje). V případě potřeby mají klienti k dispozici polohovatelná křesla a další pomůcky. Na každém patře je centrální koupelna vybavená vanou a zvedacím zařízením.

V rámci ubytování mají klienti k dispozici ložní prádlo včetně praní a žehlení, klientům je poskytováno praní osobního prádla v prádelně Sociální služeb Česká Jindřichův Hradec včetně provádění základních oprav.

Součástí ubytování je zajištění úklidu pokojů a společných prostor zařízení vlastními zaměstnanci dle platného dezinfekčního a úklidového řádu, likvidace komunálního (popř. nebezpečného) odpadu, poskytnutí energií.

Klienti mohou dále užívat společné prostory v domově, tj. chodby, jídelny - klubovny na každém patře vybavené televizním přijímačem, dílny volnočasových aktivit v 1. a 4. patře, multifunkční místnost v 1. patře, odpočinkovou zónu – zahradu v blízkosti domova a přilehlé pozemky u domova vybavené lavičkami.

Domov je situován v místní části Jindřichova Hradce – Otíně. V blízkosti domova se nachází prodejna se smíšeným zbožím, zastávka MHD a ordinace zubních lékařů. V okolí domova se nachází obytná čtvrť s možností procházek po zpevněných cestách. U domova je k dispozici dostatečný počet parkovacích míst pro zaměstnance i návštěvy klientů. Budova je vybavena osobním výtahem s možností evakuačního provozu. Vnitřní prostory budovy domova jsou částečně bariérové (prahy u dveří do pokojů), bariérovost by měla být vyřešena výměnou původních dveří včetně zárubní za bezprahové. Snahou vedení domova je neustálé zlepšování vnitřního prostředí domova.