Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní informace > Poslání domova

Poslání domova

Poslání Domova pro seniory

Domov seniorů Jindřichův Hradec poskytuje sociální pobytovou službu osobám, které z důvodu věku a dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu nemohou žít ve svém přirozeném prostředí a potřebují pomoc, která jim nemůže být zajištěna jinak.

Služba umožňuje důstojně a aktivně prožít stáří dle potřeb a schopností osob v atmosféře podpory a porozumění, snahou je v co nejvyšší míře udržet stávající schopnosti osob a jejich zapojení do běžného života společnosti.

 

Cíle poskytované sociální služby:

  • Poskytovat činnosti a aktivity vedoucí k udržení, popř. k rozvoji samostatnosti s podporou zachování fyzické, psychické a sociální schopnosti klientů, to vše na základě jejich individuálních možností, schopností, potřeb, přání a životního příběhu (měřitelnost: dotazník spokojenosti, osobní cíle v Plánu péče).
  • Vytvořit klientům příjemné, klidné a bezpečné prostředí a zajistit jim důstojné prožití stáří v našem Domově (měřitelnost: dotazník spokojenosti, osobní cíle v Plánu péče).
  • Podporovat klienty v udržení kontaktu s běžným životem a zachování přirozených vztahů s rodinou, známými a okolím (měřitelnost: dotazník spokojenosti, osobní cíle v Plánu péče).
  • Podporovat klienty v uplatňování vlastní vůle a dát jim možnost aktivně se zapojit do chodu Domova (měřitelnost: dotazník spokojenosti, osobní cíle v Plánu péče).

 

 

 

Poslání Domova se zvláštním režimem

Posláním Domova se zvláštním režimem je poskytování sociální pobytové služby osobám trpícím Alzheimerovou chorobou nebo jinými typy demencí, se snahou co nejdéle udržet či zlepšit kvalitu jejich života a to v době, kdy je nutná pravidelná pomoc druhých osob, kterou však nelze zajistit v přirozeném prostředí osoby.

Služba umožňuje důstojně a aktivně prožít stáří dle potřeb a schopností osob v atmosféře podpory a porozumění, snahou je v co nejvyšší míře udržet stávající schopnosti osob a jejich zapojení do běžného života společnosti s respektem k projevům vážné nemoci.

 

Cíle poskytované sociální služby:

  • Poskytovat činnosti a aktivity vedoucí k udržení, popř. k rozvoji samostatnosti s podporou zachování fyzické, psychické a sociální schopnosti klientů, to vše na základě jejich individuálních možností, schopností, potřeb, přání a životního příběhu (měřitelnost: dotazník spokojenosti dle možností klienta a rodiny, osobní cíle v Plánu péče).
  • Vytvořit klientům příjemné, klidné a bezpečné prostředí a zajistit jim důstojné prožití stáří v našem Domově (měřitelnost: dotazník spokojenosti dle možností klienta a rodiny, osobní cíle v Plánu péče).
  • Podporovat klienty v udržení kontaktu s běžným životem a zachování přirozených vztahů s rodinou, známými a okolím (měřitelnost: dotazník spokojenosti dle možností klienta a rodiny, osobní cíle v Plánu péče).
  • Podporovat klienty v uplatňování vlastní vůle a dát jim možnost aktivně se zapojit do chodu Domova (měřitelnost: dotazník spokojenosti dle možností klienta a rodiny, osobní cíle v Plánu péče).

 

 

 

Budova Domova seniorů Jindřichův Hradec
Budova Domova seniorů Jindřichův Hradec