Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Základní informace > Aktuality > Knihovna

KnihovnaProměna  knihovny  

knihovna 2.jpg

 

 

V našem Domově vznikla už před lety nemalá knihovna. Dobří lidé nás obdarovávali knihami po svých rodičích, ale i bývalé vesnické knihovny nás potěšily svými příspěvky. A tak jsme vytvořili centrální knihovnu v multifunkční místnosti v 1. patře a další menší po jednotlivých patrech.

Po čase k nám nastoupila na pobyt klientka, paní MUDr. Mátlová, velmi činorodá a sečtělá žena, která se rozhodla knihy rozdělit a seřadit podle žánrů. Veškerý svůj čas začala věnovat knihovně. Rukama ji prošla každá knížka jednotlivě. A aby dokázala přesně určit žánr, vždy se do každé knihy začetla. Pochvalovala si, jaké unikátní kousky zde máme.

Každý nový den, dopoledne a odpoledne vysedávala v knihovně a za pomocí brýlí a zvětšovací lupy listovala a třídila knihy. Nadepsala si cedulky jednotlivých žánrů: romány, detektivky, knihy pro děti, povídky, cestopisy, harlekýnky, zvířata, kuchařky a i konkrétní českou spisovatelku Vlastu Javořickou, od které našla spoustu zajímavých příběhů.

Tato činnost ji moc bavila a naplňovala. Cítila se potřebná a využitá. Obzvlášť v dnešní době mimořádných opatření, kdy jí nebavilo polehávat či posedávat pouze na pokoji. A tak pokud se neúčastnila určité aktivity nabízené naší aktivizační pracovnicí nebo i pečujícím personálem, spěchala do knihovny, kde ráda trávila svůj volný čas.

 knihovna 1.jpg