Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Základní informace > Aktuality > Oáza pohody

Oáza pohody oáza 1.png

 

OÁZA POHODY                                           

Tímto bych se chtěla podělit a zároveň vám představit novou aktivitu na našem Domově. Zrodila se v mé hlavě v období pro nás všechny nelehkém, v období pandemie COVID-19. Vzhledem k mimořádným opatřením se všechny naše aktivity musely přizpůsobit klientům tak, aby byly pro ně bezpečné, ale zároveň o ně úplně nepřišly.

Pravdou je, že sice už delší dobu jsem přemýšlela nad způsobem, jak víc zkvalitnit jejich pobyt na Domově. A ačkoliv jsem přesvědčená o vysoké kvalitě, různorodosti a efektivnosti námi nabízenými aktivitami, stále mi tady něco scházelo.

Po mé dlouholeté praxi a zkušenostech na pozici aktivizační pracovnice, jsem vypozorovala, že klienti největší spokojenosti dosahují, když se jim člověk věnuje individuálně …. zajde za nimi na pokoj, popovídá s nimi, sdílí jejich momentální rozpoložení – starosti i radosti, klienti zavzpomínají na své dětství, mládí či jen na krásné životní období. Nebo je jen poinformujeme o aktualitách současnosti.

oáza 6.pngPři tom všem jsem si uvědomila, jak moc tato generace touží po pohlazení, dotycích, obejmutí, milém slově. Jak moc si váží Vašeho času věnovanému pouze jeho osobě.

 

oáza 5.png     

Už dříve jsme vytvořili tzv. „Smyslovou místnost“, kde jsme klientům nabídli možnost strávit svůj čas individuálně pouze s aktivizačním pracovníkem. Vnímala jsem jejich vděčnost a radost. V této místnosti krom jiného máme masážní křeslo, které velmi rádi využívají. Jeho oblíbenost mi vnukla myšlenku. Myšlenku, jak využít všech svých nabitých kurzů, praxe a znalostí k jejich prospěchu a uspokojení. Tuto myšlenku jsem začala realizovat.

V místnosti, která byla dříve využívána k různým společenským aktivitám klientů, vznikla tzv. „OÁZA POHODY“. Přeměnila se v místnost relaxační. Dali jí jinou image, vdechli jí pohodu a klid, relax, možnost rozjímání a především spokojenost klientů. Prostor vyplnili masážním lehátkem a masážním křeslem. Nabídla jsem jim možnost strávit chvilku opečováváním nejen jejich těla, ale i duše.

 oáza 2.jpg  oáza 3.jpgProbíhá zde posezení v masážním křesle, masáž plosek nohou, masáž karpálních tunelů a rukou celkově, občas i parafínové zábaly rukou nebo bolestivých částí těla. Kdo si stěžuje na bolest zad, využije masážního lehátka, na kterém se snažím dané bolesti klienta zmírnit či ulevit mu.

 K navození relaxační atmosféry pomáhá difuzér s příjemnou vůní a relaxační hudba. Klient odchází uvolněný a spokojený. Někdy postačí posedět si jen v masážním křesle, oddávat se jeho vibracím, dát si dobrou kávu nebo čaj a popovídat si spolu.

Nabíjí mě vědomí, že Oáza pohody plní funkci uspokojení klienta.

                                          


                                                                                     Za náš Domov

                                                                                                                                                                                                                      aktivizační pracovnice

 

Odkaz na video: Oáza pohody.mp4